top of page

Book of the Month

To buy book please check the SHOP page, or email us at: sales@mehripublication.co

Screenshot 2020-09-30 at 21.34.47.png

کتاب ماه را با ۲۰درصد تخفیف ویژه خریداری نمایید.

کتابِ ماه اکتبر در سال ۲۰۲۰ رمان «پنج زن» به قلم محمد عبدی است. این کتاب در سال ۱۳۹۹ (۲۰۲۰)، در 90 صفحه، توسط نشر مهری در لندن منتشر شده است.

در داستان «پنج زن» نویسنده سعی دارد تجربه تازه‌ای را در ادبیات ایران به ثبت برساند، تجربه‌ای که در فضای سانسور زده داخل ایران قابل انتشار نیست: روایتی درباره زنان که بی‌پرده درباره خواسته‌های عشقی و جنسی و زندگی پر تب‌و‌تاب چهار خواهر حرف می‌زند؛ دو خواهر در ایران، یکی در لندن و دیگری در رم. در حالی که مادر آن‌ها نوزده سال است که در یک آسایشگاه به سر می‌برد بی‌آن که قادر باشد حرکت کند و کلامی بر زبان بیاورد. اما همه چیز از اتفاقی آغاز شده که نوزده سال پیش زندگی این خانواده را از هم پاشیده است...

فصل اول کتاب را اینجا بخوانید

درباره نویسنده

محمد عبدی اولین مجموعه داستانش را در سال ۱۳۸۱ در ایران به نام «مرگ یک روشنفکر» به چاپ رساند. دومین مجموعه داستان او در سال ۱۳۹۲ با عنوان «از اپرا لذت ببر» در پاریس منتشر شد و «پنج زن» سومین اثر ادبی اوست، هرچند عبدی چندین کتاب دیگر درباره سینما منتشر کرده و سه دهه است که به عنوان منتقد درباره سینما، ادبیات، تئاتر و هنرهای تجسمی می‌نویسد و ساخت چند فیلم مستند را هم (از جمله درباره ابراهیم گلستان) در کارنامه دارد.

 

داستان‌های عبدی غالباً داستان‌هایی مینی مالیستی هستند که در مرز ترکیب رئالیسم و سوررئالیسم حرکت می‌کنند و «پنج زن»، بلندترین داستان عبدی، به ترکیب غریبی از رویا و واقعیت می‌رسد که در آن مرزهای واقعیت با خواب و تخیل می‌آمیزد.

Screenshot 2020-09-30 at 21.36.55.png
bottom of page